Site Loader

Рада міністрів Республіки Кіпр прийняла рішення про відновлення авіаперельотів і роботи аеропортів при дотриманні додаткових заходів безпеки.

Міністерство транспорту, комунікацій та громадських робіт повідомляє, що Рада міністрів прийняла рішення про внесення наступних змін до Плану дій щодо поступового відновлення авіаперельотів і роботи аеропортів, який набуде чинності 1 березня 2021.

Що стосується третіх країн (Великобританія, Росія, Україна, Ізраїль, Ліван, ОАЕ, Йорданія, Саудівська Аравія, Єгипет, Білорусь), а також тих, які входять до списку третіх країн згідно з рішенням Ради Європи, їх класифікація буде здійснюватися Міністерством охорони здоров’я, яке розподілить вищевказані країни за чотирма категоріями: зеленою, помаранчевою, червоною і сірою.

Пасажирам з країн сірої категорії буде необхідно оформляти спеціальний дозвіл для в’їзду, а також надавати результати ПЛР-тесту на COVID-19, проведеного не раніше ніж за 72 години до вильоту. Для мандрівників з країн цієї категорії будуть діяти вимоги дотримання карантину / самоізоляції відповідно до інструкцій Міністерства охорони здоров’я.

У період з 1 до 31 березня ті, котрі прибувають з будь-яких перерахованих вище країн, віднесених до зеленої категорії, будуть проходити ПЛР-тестування, вартість якого буде оплачена Урядом Республіки.

З 1 квітня 2021 треті країни будуть оцінені і віднесені до однієї з трьох категорій (зеленої, помаранчевої або червоної) відповідно до критеріїв Європейського центру профілактики та контролю захворювань. 

Нагадуємо умови в’їзду з країн різних категорій:
а) Зелена категорія. Пасажири з країн цієї категорії в період з 1 по 31 березня 2021 будуть після прибуття проходити ПЛР-тестування, вартість якого буде оплачуватися Урядом Республіки. З 1 квітня 2021 це обмеження буде знято відповідно до практики, що діє в даний момент.
б) Для тих, хто прибуває з країн помаранчевої категорії, як і зараз, буде необхідно проходження ПЛР-тестування за 72 години до вильоту.
в) Для пасажирів з країн червоної категорії буде вимагатися надання результатів двох ПЛР-тестів, перший з яких повинен бути проведений за 72 години до вильоту, а другий — після прибуття на Кіпр. У цій категорії дотримання карантину / самоізоляції не потрібно.
г) Сіра категорія — спеціальний дозвіл. У даній категорії продовжує діяти вимога надання спеціального дозволу для в’їзду в Республіку для громадян третіх країн (не потрібно надання спеціального дозволу тільки від громадян Республіки Кіпр, від громадян, які постійно проживають на території Республіки, а також громадян європейських країн). Пасажири, котрі прибувають з країн цієї категорії повинні будуть знаходиться в режимі обов’язкової самоізоляції відповідно до інструкцій Міністерства охорони здоров’я.
д) Пасажири, котрі прибувають з країн всіх категорій можуть бути піддані вибірковому тестуванню відповідно до інструкцій Міністерства охорони здоров’я.